Květen 2017

Zkouška teplého předkrmu k závěrečným zkouškám (Krevety v koruně)

27. května 2017 v 17:18 | Johny |  Recepty

Je tu další článěk, který se týká školy a konkrétně zkouška nebo příprava doma na závěrečnou zkoušku. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o Krevety v koruně. Upřímně měl jsem velké obavy pracovat s japonskými nudlemi, kterými jsem musel namočené krevety v těstíčku obalit, jelikož se nudle předem nevaří, tak je to o to složitější je obalit. Nakonec, aby to drželo vše pohromadě, zabalíme to proužkem řasy Nori. Aby to získalo ten správný efekt, i barevnost tak na talíř poklademe ledový salát společně s salátem mix. Poklademe hotový pokrm a pokapeme sojóvou omáčkou nebo wolchester omáčkou. Natož, že je to první pokus, nevypadá to zas tak špatně. Mínus toho všeho ale je, že nejím maso a bohužel to musel ochutnat. A po téhle zkušenosti zůstanu jen a pouze u sushi a onigiri. Každý má jiné chutě a nemusí to každému chutnat. Není tohle můj šálek kávy ale věřím, že kdbych byl japonec nebo byl na jejich jídla zvyklý, nevadilo by mi to tolik. Pokud by jste snad i měli zájem o tento recept, tak mi můžete napsat do komentářů, není vůbec žádný problém ho sem dát.


FLY HIGH! LEŤ VÝŠ (MANGA) 7.část

21. května 2017 v 0:10 | Johny |  FLY HIGH! LEŤ VÝŠ 1
Tady máte přeloženou další část mangy Fly High! Leť Výš...

Mé Fanarty

19. května 2017 v 13:03 | Johny |  Fanarty

Kolektiv kdysi a dnes...

19. května 2017 v 12:20 | Johny |  Mé přemýšlení, pocity, úvahy, myšlenky
Mám tu další úvahu, která se opět týká školy, konkrétně ve třídě a to je kolektiv jak ho určitě znáte vy a jak ho vidím já. Vždy nás rodiče učili, že první dojem je velice důležitý a díky tomu si uděláme mnoho kamarádů, podle chování ostatní i poznají náš charakter, jak jsme schopní se chovat ve společnosti a fungovat v normálním životě. Co se ale může stát, když jsme vystaveni ve špatném kolektivu a mouhou se tak z nás stát snadno "černé ovce" třídy a vyčlenit se z kolektivu.


Závěrečná práce

18. května 2017 v 19:19 | Johny |  Mé přemýšlení, pocity, úvahy, myšlenky
Už je to měsíc co jsem odevzdal svou samostatnou odbornou práci. Myslím si, že to každého čeká na střední škole, koncem roku. Nebo spíše studia. Ani mě to samozřejmě neminulo. Měl jsem na to cca 2 měsíce teď už si to nepamatuji přesně. První těžká fáze je za mnou. Když to slyšíte, tak si pomyslíte "vždyť je to jednoduché nic na tom není." To vás hned zklamu, lehce se to řekne ale hůře dělá. Náš národ je proslulí zjevně tím, že vše co se dá necháváme na poslední chvíli, pak to tak samozřejmě dopadá. Nemůžeme se pak divit, že jsme zbytečně ve stresu a nic nestíháme. Můžeme si za to sami.