1 část závěrečné zkoušky (Písemná)

19. června 2017 v 20:25 | Johny |  Mé přemýšlení, pocity, úvahy, myšlenky
Je tu opět další krátký názor, úvaha. Tentokrát jak již už jistě víte skládám závěrečné zkoušky. Včera jsme dostali poslední vysvědčení, to znaméná konec školy i posledního ročníku. Ale zároveň začíná zkouškové období a nejnáročnější části vůbec. Rozhodl jsem se, že vám napíšu postup nebo průběh všech částí zkoušek. Nebudu dále otálet a vrhneme se na to.Jako první, které jste si mohli všimnout je písemná část, která se konala právě dnes. Docela mě pobavilo pohled na ostatní, protože všichni byly vynervovaní, ve stresu, v obavách, že to snad neudělají. Upřímně, já jsem nebyl v žádných rozpacích, byl jsem naprosto klidný, protože vím co taková nervozita dokáže způsobit. Vím, že když jste pod takovým tlakem, je to ještě horší, má to vliv jak na vaše myšlení, tak na celkovou práci, známku o kterou se snažíte. Proto je nejlepší být v klidu, nemyslet na to a co je hlavní neříkat si věty typu "nezvládnu to, určitě to pokazím". Také ale neříkám, aby jste zase měli o sobě vysoké mínění, jako, že vy jste ti nejlepší, "dostanu za jedna". To se může stát osudným. Je to něco mezi tím, taková rovnováha.
Ve třídě, kde se zkouška konala, jsme museli být usazení už v 7:30 hodin. Nesměli mít u sebe své věci, batohy, tašky. Pouze psací potřebu a občanský průkaz, abychom prokázali svou totožnost. Chvíli poslouchali příchozího vyučujícího, jak dával pokyny a vysvětloval jak to vše bude probíhat, o tom jak máme nárok na 235 minut? Teď už si nemůžu vzpomenout přesně. Každou hodinu přišel jiný učitel, sednul si za katedru a kontroloval nás. A měli bychom psát co nejdéle a co nejvíce toho napsat. Celkový čas na psaní byl 5 hodin. Popsat všech 7 papíru z toho si vybrat jeden ze tří papíru, kde byly otázky. Z technologie, potraviny a výživa, ekonomie, etika, bezpečnost práce a na pracovišti. Vše proběhlo relativně v klidu, byl jsem nadmíru spokojený. Přišlo mi to ne jako nějaký důležitý konečný test, který je důležitý ale jako obečejná písemka. Nakonec to dopadlo tak, že jsem svou složku s písemkou odevzal v 10:22 hodin. Sbalil si věci, rozloučil se a odešel.
Písemná část se konala 1.6 2017 tady jde vidět jak staré to teď je, když mám čas a nebo nevím co přesně bych měl napsat. Přijde mi, že ještě musím více rozšířit svou slovní zásobu. Dopsal jsem to až teď. Budu psát i o těch zbylých dalších třech částí, které už mám za sebou a poslední ústní část se bude konat 22.6. 2017. Celková známka z této části dopadla za čtyři, i za to jsem rád, protože kdyby to bylo za pět tak bych neudělal písemmou část. A upřímně komu by se chtěli dělat zkoušky dvakrát. Naštěstí to u mě dopadlo takhle, u spolužáka ten se na to vykašlal a odevzal tři prázdné papíry, s tím, že to neví. Nebudu řešit ostatní ti mi můžou být ukradení, stejně všichni akorát přijdou, když něco potřebují, jsou otravní. Je to čistě můj názor, jak to vidím já. Je jasné, že to druhý člověk vidí třeba jinak. Pokud byste měli zájem, tak bych mohl napsat ještě dnes druhou část závěrečné zkoušky - praktické, která se konala také ve škole.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama